KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103071
nr 1510 3071
Astrid Harms-Ringdahl
(1912-1984), Sverige
Oljemålning, Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), Signerad, daterad 1963, väderkvarn. Olja på duk, 37x44cm, yttermått inklusive ram: 42x50cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 december 2022
kl 18:44:13
5/12 17:52:33
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Astrid Harms-Ringdahl
Läs mer om Astrid Harms-Ringdahl